Stajnia

STAJNIA

STAJNIA

Na pierwszy rzut oka jak z kadru amerykańskiego westernu, drewniana konstrukcja otwartej stajni, świetnie oddychająca, jasne wnętrze, duże boksy z wyjściem bezpośrednio na padoki, ze świetną wentylacją ale bez przeciągów.Codziennie sprzątane boksy a w nich poidła automatyczne i siatki na siano, które zawsze są pełne. Najważniejsze dla nas jest to aby konie miały zapewniony niewymuszony ruch, mogły zaspokajać potrzeby społecznościowe i miały warunki najbardziej jak to możliwe zbliżone do naturalnych. Stały dostęp do siana w systemie sloowfeeding zapewnia zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne każdemu koniowi. Dzięki otwartej stajni koń sam decyduje o tym czy potrzebuje się schronić czy nie, dzięki czemu wzmacnia odporność, a łączenie w małe stada pozwala utrzymać dobre relacje.

Oprócz tego, że kochamy konie i dla nich przede wszystkim powstało to miejsce, chcemy aby ludziom się u nas wygodnie i miło spędzało czas. Dlatego przygotowaliśmy dla Was Saloon w którym napijecie się kawy i złapiecie oddech na wygodnych kanapach z kubkiem kawy w ręku i fantastycznym widokiem za oknami. Do tego szatnia z prysznicem i przebieralnią, duża siodlarnia, myjka dla koni z ciepłą wodą, paszarnia, pralka w której wypierzecie swoje derki i owijki bez zabierania do domu 😉 a przed stajnią RELAX PLACE, miejsce gdzie na leżakach i pod parasolami można zebrać siły a nawet poczytać książkę albo spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Opieka

Opieka

Koń jak wiemy wymaga nieustannie czujnego oka człowieka i tego by w razie jakiegokolwiek zagrożenia opiekun szybko i odpowiednio zareagował. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy i specjalnie zaprojektowanemu ośrodkowi jesteśmy w stanie reagować błyskawicznie na każdy niepokojący objaw. Dodatkowo podpisana umowa z weterynarzem pozwala na szybką reakcję w każdej sytuacji, bez względu na porę dnia i dzień w kalendarzu. Konie obowiązkowo szczepione i odrobaczane oraz weryfikacja nowych koni zapewniają spokój i bezpieczeństwo naszym podopiecznym. Sprawdzamy nasze ogrodzenia, stan infrastruktury aby nie powodować żadnych zagrożeń a przede wszystkim traktujemy i kochamy wszystkie konie jak własne.

Padoki

Padoki

Wiemy, że niewymuszony ruch i stały dostęp do paszy objętościowej i wody jest podstawą końskiej natury i zdrowia. Właśnie z tego względu zaplanowaliśmy nasze ranczo przede wszystkim dla koni. To one mają czuć się u nas doskonale i być zdrowymi. Dlatego proponujemy Wam 3 rodzaje padoków:

Paddock Paradise – nieznany i jedyny w regionie a chwalony i przetestowany w wielu krajach na świecie. Duży teren, w części leśny, który ma za zadanie budzić w naszym koniu naturalną potrzebę wędrówki w poszukiwaniu pożywienia i wody. Korytarze z różnymi podłożami i ukrytymi smakołykami, siatkami z sianem i paśnikami pomogą utrzymać zdrowe kopyta, szerokie strzałki, zdrowe ścięgna i stawy naszych koni. Leśna część da schronienie, niezliczoną ilość czochradeł i miejsca odpoczynku w zaciszu drzew. Piaskownice zapewnią miejsce do kąpieli piaskowych i przyjemne wygrzewanie się na słońcu.

Padok podstawowy – padok z częścią leśną, duży i z paśnikami pełnymi siana, dostępem do wody, piaskownicą pozwoli Waszym koniom na ruch na dużym terenie, utrzymywanie relacji stadnych i bycie po prostu koniem.

Osobna kwatera – macie ogiera? A może konia, który nie przepada za towarzystwem innych kopytnych a może jest po kontuzji i trzeba mu ograniczyć brykanie z kolegami? To też nie problem, przewidzieliśmy osobne kwatery ze stałym dostępem do siana i wody, oraz otwartym boksem. Kontakt wzrokowy ze stadem pozwoli utrzymać zdrowie psychiczne.