Praca z nami

Kliniki 1 dniowe

Kliniki 1 dniowe

Pokażemy wam drogę do lepszego komunikowania się z koniem, na każdym poziomie jazdy, w niemal każdej dyscyplinie. Praca z ziemi, wchodzenie do przyczepy, złe nawyki, wprowadzenie do zachodniego i klasycznego stylu jazdy, rozwijanie ogólnych umiejętności jeździeckich, szacunek do ludzi i przestrzeni lub po prostu relaksujący dzień na grzbiecie konia w terenie. Możesz również patrzeć jak my pracujemy z różnymi końmi, na różnych poziomach wytrenowania i uczyć się z obserwacji. To zależy od Ciebie.

Jeśli nie masz konia, udostępnimy go dla Ciebie naszego.

Program:

 • 9:00 przybycie/ sesja poranna
 • 12:00 obiad
 • 13:00 sesja popołudniowa
 • 16:00 zakończenie

Minimalna liczba osób 2, maksymalna 6, czas treningu 4 godziny, jeźdźcy początkujący i zaawansowani.

Kliniki weekendowe

Kliniki weekendowe

Uważasz, że jeden dzień nauki to dla Ciebie za mało? Wpadnij do nas na cały weekend. Mamy doskonałe zaplecze dla Ciebie i Twojego konia. Zakwaterowanie, pełne wyżywienie i lekcje dla Ciebie i Twojego konia. Możesz też jeździć na jednym z naszych wierzchowców.

Otwórz swój umysł na wszystko, czego zawsze chciałeś się dowiedzieć o koniach i pracy z nimi, poczuj się jak amerykański pionier, prawdziwy cowboy, ucz się intensywnie i doskonale baw.

Program:

piątek

 • 15.00 przyjazd i sesja popołudniowa
 • 18.00 wieczorny posiłek i pobyt na ranczo

sobota

 • 8.00 śniadanie
 • 9.00 poranna sesja
 • 12.00 obiad
 • 13.00 sesja popołudniowa
 • 16.00 zakończenie
 • 18.00 wieczorny posiłek i pobyt na ranczo

niedziela

 • 8.00 śniadanie
 • 9.00 poranna sesja
 • 13.00 odjazd

Minimalna liczba osób 2, maksymalna 6, czas treningu 8 godzin, jeźdźcy początkujący i zaawansowani.

Lekcje

Lekcje

Naszym marzeniem jest rozpalać w ludziach chęć do przebywania z końmi, ale przede wszystkim otwierać na mądre i odpowiedzialne jeździectwo bez względu na styl w jakim chcesz uczyć się jeździć. Jeśli chcesz się nauczyć jeździć konno to warto to zrobić poprawnie dążąc do harmonii z koniem. Zdziwisz się jak choćby godzina w tygodniu poprawi Twoje relacje z końmi, Twój dosiad i umiejętności.

Uczymy dzieci od 7 roku życia, ale również i dorosłych na koniach dostosowanych do umiejętności i gabarytów każdego z nich. Każdy będzie miał możliwość nauki pielęgnacji, siodłania, a także poznania zachowań koni. Zapraszamy nie tylko osoby, które zaczynają tę fantastyczną przygodę, ale i tych, którzy jeżdżą i chcą się rozwijać. Lekcje prowadzone są indywidualnie lub w małych grupkach (max 3 osoby dobierane według poziomu zaawansowania), bo zależy nam na przekazywaniu wiedzy i efektywnej nauce.

Nasze konie, na których uczymy są bezpieczne, niezawodne, przyjemne w pracy i świetnie przygotowane do nauki.

Obozy, warsztaty, półkolonie

Obozy, warsztaty, półkolonie

Organizujemy także obozy wakacyjne, zimowiska, półkolonie i warsztaty o różnej tematyce, ale oparte o konie. Z przyjemnością zaopiekujemy się waszymi dziećmi, pokażemy im jak wygląda praca na rancho, jak opiekować się zwierzętami małymi i dużymi, jak nabrać odpowiedzialności a przy tym rewelacyjnie się bawić. Będziemy bawić się w podchody, oglądać filmy jak w kinie, uczyć się o roślinach i różnych zwierzętach, zwiedzać ciekawe miejsca, rysować, malować, lepić i śpiewać. Na pewno nie będziemy się nudzić!

Hipoterapia

Hipoterapia

HSRanch jest też nastawione na pomoc dzieciakom niepełnosprawnym, prowadzimy zajęcia dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i różnymi stopniami choroby. Mamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów i hipoterapeutów, którzy w ciekawy i bezstresowy sposób prowadzą sesje. Pracujemy również z dorosłymi, którzy mimo choroby chcą mieć kontakt ze zwierzętami, hipoterapia rozwija zdolności motoryczne, ułatwia kontakt z otoczeniem, otwiera ludzi chorych na inne bodźce.